Kolekce FW 18

Every Good Girl´s Wild Dream

Instalace přehlídky na Opening Coctail by Maison Francis Kurkdjian & SOHO byla předurčením a primární inspirací kolekce FW2018.

Organické propojení světa parfémů se světem fashion přineslo nečekaný zážitek. Podobně jako Kurkdjian, který se při tvorbě svých parfémů nechává ovlivňovat momentálními pocity, náladami a geniem loci, autorka se v této kolekci inspirovala světem barů, boudoiru a burlesky a představila divákům ženy smyslné, ženy „lovkyně“ a ženy zrádné.

Velmi odvážné střihové řešení je především odrazem magie noční atmosféry. Svět barů a boudoiru vtiskává ženám úchvatný tajemný nádech. Přítmí a speciální nasvícení prostoru evokuje smyslnou touhu, ale i hravost a radost ze života. Krása ženského těla je podtržena dokonalou souhrou volby materiálů, střihového řešení a barvy.

Dnes již ikonické střihy a modely prádla jsou nově doplněny francouzskými „boxerskými“ kalhotami, dále vysokými kalhotkami, či dlouhými tylovými sukněmi připomínajícími župánky. Samozřejmostí této kolekce jsou vzadu otevřené kalhotky. Jako doplňky jsou využity punčochy, podkolenky, ponožky, podvazkové pasy, harnessy a masky na obličej, které plně korespondují s vizí a záměrem kolekce. Pokud jde o barevnost, tak jedinou barvou kolekce je červená. I tomto případě použitá karmínová červeň synergicky doplňuje prvotní autorčin záměr a decentně propojuje kolekci s Kurkdjianovými smyslnými vůněmi. Použitými materiály jsou saténové hedvábí, hedvábný šifon, francouzská krajka, mesh a tyl. Materiály se různě prostřídávají a kombinují navzájem. Střihy a jednotlivé kusy kolekce jsou navrženy tak, aby se daly volně kombinovat mezi sebou.

Přehlídka Terezy Vu FW2018 se uskutečnila v Clam Gallasově paláci v rámci jarní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku.

Načítání...