Kolekce FW 19

I hvězdy hasnou

Inspirace kolekce Terezy Vu FW2019 odkazuje na paralelní světy, které prožívaly tajné milenky slavných a mocných ve 30. a 40. letech minulého století. V kolekci se tematicky navzájem prolínají 3 linie a platí o ní, že móda může velmi intuitivně vyjádřit pocity a nálady v různých etapách života.

První linie se odkazuje na lesk filmového plátna, slávu a život ve hvězdách. Malé či velké radosti života. Bezstarostné a okázalé bytí, opulentní oslavy a krásu.

Druhá linka odvádí diváky do světa tajných lásek, které nemají nebo spíš nesmí být prozrazeny. Být tajnou milenkou těch, kteří mají moc, vyžaduje velkou vnitřní odvahu a sílu, ale i sebezapření prožít život se šťastnými dětmi a milovanou rodinou. Zde platí řád, protože jakékoli pochybení může mít nedozírné důsledky.

Třetí linie odráží vnitřní intimní svět. Představuje vzpomínky na všechno krásné, co již bylo prožito. Tyto vzpomínky ponejvíc vyjadřují smutek, nenaplnění, samotu a mnohdy i vnitřní zoufalství. Na konci je ale naděje a víra ve změnu a v lepší svět.

Kolekce využívá neotřelé střihové řešení, je kombinací moderních a dobových prvků. Vedle dnes již ikonických střihů a modelů spodního prádla se nově objevují kabátky, košilky, spodničky a šaty. Barvou kolekce je černá v různých valérech díky použití různorodých luxusních materiálů. Materiály – především francouzská krajka, hedvábí, mesh, ekokůže, lesklá koženka a tyl – se střídají a kombinují navzájem, čímž je dosaže- na neotřelá dynamika a jemnost zároveň. Střihy a jednotlivé kusy kolekce jsou navrženy tak, aby se daly volně kombinovat mezi sebou.

Přehlídka Terezy Vu FW2019 se uskutečnila v rámci jarní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Week v sobotu 23.3. 2019 v OD Kotva.

Načítání...