Kolekce FW 20

Velmi nebezpečné známosti

Inspirací kolekce bylo především hnutí libertinismu ve Francii 2. pol. 18. století. Lidé už nechtějí být svazováni přísnou morálkou, cítí, že právě teď mají příležitost se od ní osvobodit. Volnější mravy se samozřejmě odrážejí ve veškerém společenském i kulturním dění. Panuje éra skandálů, rebelií a porušování tabu. Je to ale zároveň období, kdy každý, nebo alespoň většina lidí má svoje malé tajnosti. Navenek póza, maska, pod ní faleš, intriky. Smetánka vede zhýralý život a společenskému uznání se těší jen ti, kdo se mohou pochlubit milostnými pletkami… Kolekce Terezy Vu FW 2020 tak vyjadřuje žádostivost, smyslnost, erotický náboj. Je dokonalým obrazem tehdejšího úpadku, dekadentnosti a „rozpadu“ přežitých mravních hodnot.

Život je jen hra a hrát si je i předmětem této kolekce.

Kolekci tvoří zcela nový tvar podprsenek, tzv. balkónových, vysoké kalhotky, body, korzety a podvazky, negližé včetně košilek a stylových župánků. Barvy jsou tentokrát použity jen dvě – černá a temně zelená, jejich tón se mění v závislosti na použitém materiálu. Z materiálů převládá francouzská krajka, hedvábný satén, mesh a samet. Materiály se kombinují a doplňují navzájem, objevuje se vrstvení několika druhů krajek na sebe. Velmi zajímavým prvkem je i speciální zavazování a zdobení. Kolekce je doplněna různými zdobnými prvky jako pasties, řetízky a maskami, čímž je vytvořen velmi efektní a nezaměnitelný dobový look.
Střihy a jednotlivé kusy kolekce jsou navrženy tak, aby se daly volně kombinovat mezi sebou.

Kolekce v rámci autorčiny tvorby představuje haute couture především díky preciznímu zpracování, neotřelému střihovému řešení a použitým materiálům.

Načítání...