Kolekce SS 19

Pleasure Garden

Inspirace kolekce Terezy Vu SS2019 odkazuje na Francii, konkrétně na Versailles z přelomu 17. a 18. století, kdy je u moci král Ludvík XIV. Černé a tmavé barvě odzvonilo, od teď všemu vládne barva a jas. Všechno se od základu mění. Barva vyjadřuje moc, slávu, ale hlavně radost ze života, proto tedy „Zahrada radosti“. Nejbohatší mají nádherné a nákladné šaty, přeplněné zdobením, výšivkami, sklady, zvláštními efekty. Používá se brokát, hedvábí, krajka a zlato... Nastává období Haute couture.

Oblečení vyjadřuje status, nastoluje se období kontrastů. Vše je okázalé, všude záře, slunce. Vrstvení. Vrstvy ve společnosti, vrstvy na oděvech. Pod veškerou nádherou ale jásavé barvy nejsou nutné, nikdo je nevidí, stačí pudr a bílá. Mottem kolekce jsou protiklady a kontrasty, co je vespodu, je i nahoře jen v jiném provedení. Okázalost a opulentnost královského oblečení a jeho protiklad v jednoduché bílé a pudrové. O kolekci platí, že móda není jen pozlátko, ale že je a musí být i tam, kde na první pohled není vidět.

Kolekce využívá neotřelé střihové řešení, je kombinací moderních a dobových barokních prvků. Body, vysoké kalhotky, vyšší podprsenky, krátké kalhoty. Perfektní konstrukce je často kontrastně doplněna syrovým zakončením. Jsou používány vsádky, vrstvení, nášivky a speciální složité reliéfní efekty. Střihy a jednotlivé kusy kolekce jsou navrženy tak, aby se daly volně kombinovat mezi sebou. Střídají se materiály – především francouzská krajka, hedvábí, organza, mesh a vlna – a stejně tak se střídá barevnost kolekce od bílé, přes pudrovou, zelenkavou až po zlatou. Dobovému koloritu přesně odpovídá zlaté krajkové body, které lze považovat za cheuf d ́oeuvre celé kolekce.

Přehlídka Terezy Vu SS2019 se uskutečnila v rámci podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Week v sobotu 1.9. 2018 v Clam Gallasově paláci.

Načítání...