Kolekce SS 20

Alice in Wonderland

Inspirace kolekce Terezy Vu SS2020 volně vychází z příběhů o Alence, které na přání skutečné Alice (Liddellové) vyprávěl a pak sepsal Lewis Carroll.

Alenka je především ztělesněním nevinnosti či bezbrannosti, ale také nesmírné imaginace a fantazie, které ji doprovázejí při seznamování se s okolním světem.

Kolekce otevře publiku pohled do pohádkového světa fantazie, do světa barev a hravého snění, kde je vše možné. Údiv Alenky nad vším, s čím se na své pouti světem potkává, bude jistě doprovázet i nás dospělé diváky.

Jednotlivé sekce této kolekce jsou parafrází na 6 „nemožností“, se kterými se Alenka setkala.

Kolekce pracuje se zcela novým střihovým řešením, které částečně odkazuje i na dobu, kdy příběhy o Alence vznikaly, tedy 2. polovinu 19. století. Autorka zde dále používá nové tvary kalhotek nebo body s větším vykrojením, ale samozřejmě i v této kolekci nemohou chybět střihy a modely, které jsou pro ni dnes již typické. Kolekce je daleko více než předchozí doplněna svrchními oděvy, v tomto případě především šaty. Smyslem je ukázat, že ve světě divů, a tedy i v reálném světě, jsou možné kombinace spodního prádla a svrchních oděvů do kompozičně zdařilých celků. Přiznání spodního prádla nemusí být jen fantazií.

Kolekce využívá barevnou škálu od něžných tónů růžové a béžové až po temnější odstíny šedé, zelené, petrolejové a černé, které evokují reálný svět. Spodní prádlo je tentokrát v jedné barvě (tělové) proto, aby co nejvíce vynikl kontrast mezi vnitřním světem nevinnosti a všední realitou.

Pokud jde o použité materiály, hlavním materiálem všech svrchních oděvů je hedvábný šifon. Dále jsou použité hedvábný satén, francouzská krajka a mesh. Výběr materiálů a střihové řešení dodávají kolekci snový nádech, jemnou dynamiku, éteričnost a rozevlátý pohyb. Kolekci doplňují podvazky a dalším zcela novým doprovodným prvkem jsou „pasties“.

Díky spolupráci se společností Preciosa a.s. je většina modelů doplněna ozvláštňujícím prvkem v podobě aplikovaných broušených křišťálových kamenů v různých barvách a velikostech.

Přehlídka Terezy Vu SS2020 se uskutečnila v rámci podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Week v sobotu 31.8. 2019 v Karlínské Invalidovně.

Načítání...